Aktualności

 
2016 Nov 29

Czytanie Sienkiewicza

Kończący się rok 2016 uznany został przez Senat Rzeczpospolitej rokiem Henryka Sienkiewicza, jako wyraz uznania wybitnych zasług tego pisarza dla naszego kraju. Rozumiejąc potrzebę popularyzacji dokonań tego Wybitnego Polaka - Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej zaprasza do zamknięcia roku publicznym czytaniem jego dzieł w dniu 5 grudnia 2016 r. (poniedziałek) na g. 18.00 do Msalówki (teren przedszkola wojskowego). Można przynieść ze sobą wybrany fragment powieści dowolnej pisarza lub przeczytać przygotowane przez organizatorów 2 strony z „Quo Vadis”.
2016 Nov 14

Rowerowi seniorzy razem?

Podejmujemy próbę utworzenia „Orzyskiej Grupy Rowerowej 50+”, której zadaniem będzie organizowanie wspólnych wypraw rowerowych i wspieranie się w utrzymywaniu sprawności fizycznej i kondycji rowerzysty. Pierwszym wspólnym celem Grupy mógłby być wyjazd rowerowy orzyskich seniorów do rówieśników w partnerskim mieście Alytus, na Litwie. W grudniu (2016) moglibyśmy zorganizować pierwsze spotkanie. Prosimy o zgłaszanie się tel. 796 140 648 POWSTANIE GRUPY ZALEŻY OD CIEBIE!
2016 Nov 10

Są mistrzowie babki ziemniaczanej

W ramach projektu „Orzysz dobrze karmi turystów” prowadzonego przez Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej przeprowadzono gminne indywidualne mistrzostwa w wypieku babki ziemniaczanej. Proponując 15 babek ziemniaczanych, do zawodów przystąpiło 15 osób: Irena Arnista, Krystyna Bazydło, Elżbieta Darmofał, Anna Długozima, Gabriela Duda, Elżbieta Król, Maria Kutnik, Jadwiga Man, Regina Marusińska, Marzanna Jabłońska i Grażyna Puławska, Danuta Piekarska, Anna Podkulińska, Jadwiga Skrzeczkowska i Sołectwo Odoje. Jedynym mężczyzną w grupie zawodników był Krzysztof Grądzki, któremu gratulujemy społecznej aktywności i męskiej odwagi do startu wśród samych kobiet!
2016 Oct 13

Mistrzostwa w wypieku babki ziemniaczanej

W ślad za szczeblem osiedlowym konkursu na wypiek babki ziemniaczanej, który miał miejsce w lipcu, na osiedlu Zielona Dolina - zapraszamy na mistrzostwa na szczeblu gminy. Gminny Mistrz Babki Ziemniaczanej otrzyma ufundowany w tym celu specjalny puchar, a dwaj wicemistrzowie odpowiednie medale. Ocena mistrzowskich babek odbędzie się dnia 22 października o godz. 16.00 w Msalówce przy ul. Wojska Polskiego 9A, w kompleksie przedszkola „wojskowego”. Zapisy osób chcących przedstawić swoje babki ziemniaczane do konkursu przyjmowane są telefonicznie: 661 237 034. Zapraszamy także mieszkańców, widzów, kibiców, osoby towarzyszące - na degustację babek bezpośrednio po ogłoszeniu wyników konkursu. Każdy uczestnik konkursu oraz kilkunastu pierwszych widzów otrzyma specjalnie w tym celu wydaną publikację zawierającą przepisy na przyrządzanie różnych babek ziemniaczanych. Informacji w sprawie konkursu można zasięgnąć pod numerem tel. 796 140 648
2014 Aug 24

43 numer Wieści Orzyskich

Zapraszamy do lektury nowego wydania Wieści pod tym adresem.
2014 Jun 26

Najnowsze wydania Wieści Orzyskich

Pod tym adresem znajdą Państwo najnowsze wydania Wieści Orzyskich, numer najnowszy - 42. oraz 41. Polecamy.

<< poprzednia |1 2 | następna >>

Powered by CuteNews

archiwum wiadomości
              
  kontakt | mapa strony | wykonanie i prowadzenie strony
aktualności | forum orzyskie sprawy | wieści orzyskie
12-250 Orzysz
Adres koresp. - ul. 22 Lipca 15
Msalówka - ul. Wojska Polskiego 9a
e-mail: msal@orzysz.org.pl
tel. 796 140 648

Orzysz 2010 - 2015