Aktualności

 
28 Nov 2017
Orzyskie Zeszyty Historyczne
Podejmując próby wspierania podnoszenia poziomu wiedzy mieszkańców Gminy Orzysz o historii Mazur Orzyskich, Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej opublikowało pierwsze wydanie Orzyskich Zeszytów Historycznych. Zawiera ono w większości materiały dotychczas niepublikowane w języku polskim. Zeszyty będą rozprowadzane bezpłatnie wśród mieszkańców Gminy Orzysz, a rozpoczniemy od wydania ich uczestnikom (czytającym i słuchaczom) w czasie II Publicznego Czytania Orzyszan w dniu 8 grudnia 2017 r.(piątek) o godz. 17.00 w Msalówce (ul. Woj. Pol. 9A).
Wszelkie prace, które doprowadziły do wydania tej publikacji wykonane zostały (poza drukiem) wolontarystycznie (non profit). MSAL dziękuje osobom, które wspomagają pozyskiwanie materiałów do Zeszytów i prosi o kontakt z osobami, które posiadają dotychczas niepublikowane materiały niemieckojęzyczne, polskojęzyczne lub w innych językach, mówiące o historii Orzysza i okolic.
Publikacja realizowana jest przez MSAL w ramach cyklu „Bliżej Małej Ojczyzny”, który w tym roku składać będzie się z 4 działań, a finansowany jest przez członków MSAL i z przekazanego przez mieszkańców 1%, z podatku PIT.
MSAL
Powered by CuteNews

archiwum wiadomości
              
  kontakt | mapa strony | wykonanie i prowadzenie strony
aktualności | forum orzyskie sprawy | wieści orzyskie
12-250 Orzysz
Adres koresp. ul. Zielona 15
Msalówka ul. Wojska Polskiego 9a
e-mail: msal@orzysz.org.pl
tel. 796 140 648

Orzysz 2010 - 2018